برگزاری اولین نشست علمی- تخصصی به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس مؤسسه

به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس مؤسسه مطالعات جمعیتی کشور، اولین نشست علمی- تخصصی با عنوان «باروری پایین­تر از سطح جانشینی در تهران: سیاست­ها و برنامه ­های حمایتی فرزندآوری» در روز چهارشنبه اول اسفند ۱۳۹۷ در سالن جلسات موسسه برگزار شد. در این نشست محققان و اساتید جمعیت شناسی، اعضای هیات علمی و کارشناسان موسسه و دانشجویان رشته جمعیت شناسی حضور داشتند.

در این نشست علمی- تخصصی جناب آقای دکتر محمد جلال عباسی شوازی، رئیس موسسه و خانم­ ها دکتر حجیه بی بی رازقی نصرآباد و دکتر فاطمه مدیری، اعضای هیات علمی مؤسسه در گروه مطالعات خانواده، به ارائه سخنرانی پیرامون باروری پایین­تر از سطح جانشینی در شهر تهران و سیاست­ها و برنامه ­های حمایتی فرزندآوری پرداختند.

در ابتدای جلسه، آقای دکتر عباسی روند تحولات باروری در شهر تهران در سه دهه اخیر را ارائه کردند. در ادامه خانم ­ها دکتر رازقی و دکتر مدیری با ارائه نتایج پژوهش­ های  اخیر خود  به تبیین باروری پایین در شهر تهران پرداختند و پیشنهاداتی جهت حمایت از فرزندآوری ارائه کردند. در پایان این نشست تعدادی از حاضرین به طرح پرسش­ها و پیشنهاداتی پیرامون موضوع پرداختند.

آخرین اخبار

Start typing to see posts you are looking for.