برگزاری سومین دوره ضیافت اندیشه اساتید با موضوع اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب اسلامی در موسسه مطالعات جمعیتی کشور

سومین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید با موضوع اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب اسلامی (سطح یک) به مدت سه روز در از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ شهریورماه ۱۳۹۶ در موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور با تدریس استاد گرانقدر جناب آقای دکتر سید مهدی ساداتی ­نژاد، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و رئیس مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی برگزار شد. در این دوره که توسط موسسه و با همکاری مرکز هم ‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ ها برگزار شد و با استقبال گسترده اعضای هیات علمی مواجه گردید، تعداد ۲۲ نفر از اعضای هیأت علمی موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور و پژوهشگاه تربیت­بدنی و علوم ورزشی حضور داشتند. در مراسم افتتاحیه دوره، جناب آقای دکتر محمدجلال عباسی­ شوازی، رئیس موسسه، ضمن تشکر از جناب آقای دکتر ساداتی ­نژاد برای قبولی تدریس در این کارگاه و خوشامدگویی به اساتید برای حضور در این دوره، بر ضرورت شناخت و آشنایی اعضای هیات علمی نسبت به اندیشه سیاسی و تحولات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران و منطقه غرب آسیا تأکید کردند.

پس از سخنان آقای دکتر عباسی، کارگاه اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب اسلامی توسط آقای دکتر ساداتی­ نژاد آغاز شد. در این کارگاه سه روزه پیرامون اهمیت و ضرورت طرح مباحث اندیشه سیاسی در اسلام، گفتمان ­های مختلف تشکیل حکومت اسلامی، رابطه دین و سیاست، و حکومت اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه بحث و بررسی شد. بعد از اختتامیه کارگاه، گواهی پایان دوره به مدت ۱۶ ساعت برای اعضای هیأت علمی شرکت ‌کننده در راستای بند ۹ ماده یک آیین‌نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی صادر گردید.

شایان ذکر است که موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور، در کنار ارتقاء کمی و کیفی پژوهش ­های جمعیتی، برنامه ­های ارتقاء فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده و در این راستا چهارمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید را با عنوان تعلیم و تربیت اسلامی در آذر ماه سال جاری برگزار می‏ کند.

IMG_20170924_105100 IMG_20170924_105055 IMG_20170924_105104

Start typing to see posts you are looking for.