رونمایی از کتاب جمعیت‌شناسی انسان شناختی

رونمایی از کتاب جمعیت‌شناسی انسان شناختی

رونمایی از کتاب جمعیت‌شناسی انسان شناختی

موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور از کتاب جمعیت‌شناسی انسان شناختی رونمایی کرد.

کتاب جمعیت­شناسی انسان­شناختی، اثری ارزشمند از دیوید کرتزر، تام فریک و سایر نویسندگان است. کتاب به بررسی و نقد مبانی پارادایمی جمعیت­شناسی و انسان­شناسی از جهات هستی­شناختی، معرفت­شناختی و روش­شناختی پرداخته و درنهایت رهیافت میان­رشته­ای جمعیت­شناسی انسان­شناختی را معرفی کرده است. برگردان فارسی این کتاب مهم و ارزشمند را، جناب آقای دکتر مهدی رضائی، استادیار جمعیت‌شناسی دانشگاه پیام نور به عهده داشته­اند.

این کتاب که توسط انتشارات موسسه مطالعات جمعیتی منتشر شده در روز چهارشنبه ۱۹ دیماه ۱۳۹۷ با حضور مترجم، اعضای شورای پژوهشی موسسه، اساتید، محققان و دانشجویان جمعیت شناسی در محل موسسه مطالعات جمعیتی کشور رونمایی شد.

در ابتدای جلسه، آقای دکتر عباسی، رئیس موسسه، ضمن اشاره به کمبود منابع در حوزه جمعیت شناسی، ترجمه کتاب “جمعیت شناسی انسان شناختی” را گامی مهم و موثر در زمینه شناخت معانی فرهنگی رفتارهای جمعیتی و به کارگیری روش های تحقیق کیفی در مطالعات جمعیتی عنوان کردند.

در ادامه برنامه، آقای دکتر رضایی، مترجم کتاب، ضمن تشکر از هیأت رئیسه و اعضای شورای پژوهشی موسسه و داوران کتاب به معرفی کتاب پرداختند. ایشان به حوزه بین رشته ای انسان شناسی و جمعیت شناسی و رویکرد جدید جمعیت شناسی انسان شناختی در شناخت دقیق مسائل و پدیده های پیچیده جمعیتی اشاره کردند.

قیمت کتاب ۲۵ هزار تومان می­باشد و علاقمندان می‌توانند جهت تهیه و خرید این کتاب در ساعات اداری به نشانی موسسه (تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه دوم، پلاک ۵) مراجعه و یا از طریق شماره تلفن ۴- ۸۸۵۳۴۳۲۱ ، داخلی ۱۰۵، با سرکار خانم یادگاری تماس حاصل فرمایند.

Start typing to see posts you are looking for.