معاون رییس جمهور: دولت به توسعه مهدکودک و تسهیل دورکاری زنان اهتمام ویژه دارد

اصفهان-ایرنا- معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دولت برای تحقق سیاست های قانون جوانی جمعیت، به توسعه مهد کودک در ادارات و تسهیل فرایند دورکاری زنان اهتمام ویژه دارد.

به گزارش ایرنا؛ انسیه خزعلی شامگاه جمعه در نشست با شماری از اساتید و دانشجویان زن استان اصفهان در استانداری افزود: به تاکید رییس جمهور مهد کودک و یا اتاق مادر و کودک باید در همه محیط های کاری دائر شود تا زنان شاغل با آرامش به فعالیت های اجتماعی خود بپردازند.

خزعلی خاطر نشان کرد: تعطیلی مدارس و در خانه ماندن فرزندان بدنبال آلودگی هوا مشکلات مضاعف برای زنان شاغل ایجاد می کند که در این زمینه باید تمهیدات و مساعدت های لازم برای دورکاری آن ها اندیشیده شود.وی افزود: به توصیه رهبر معظم انقلاب، زنان شاغل در عرصه های اجتماعی باید از شرایط ویژه مرخصی نیز بهره مند شوند، همچنین در برخی رده های شغلی لازم است تعداد بیشتری از خانم ها بکارگیری شوند تا در مواقع اضطرار با جایگزینی شیفت های کاری از وارد شدن تنش به خانواده جلوگیری شود.

معاون رییس جمهور عنوان کرد: توسعه خوابگاه های متاهلی در دانشگاه ها نیز از تصمیمات مهم دولت برای کمک به افزایش ازدواج است.

خزعلی با بیان اینکه توانمندی زنان روستاها نیز از دیگر اولویت های دولت است، افزود: با توجه به فزونی آمار تجرد در روستاها دولت تسهیلات کم بهره اشتغال، کالا کارت جهیزیه و بیمه تامین اجتماعی را نیز در کنار وام ازدواج برای متولدین دهه ۶۰ ساکن روستاها در نظر گرفته است. وی افزود: ایجاد اشتغال پایدار، توسعه فعالیت های مدنی برای زنان و فراهم شدن زمینه ازدواج جوانان روستا در کاهش مهاجرت از روستاها موثر است.

خزعلی با اشاره به آمار طلاق بیان کرد: لازم است با ریشه یابی دلایل وقوع طلاق در سال اول زندگی مشترک، برای دوام بنیان خانواده برنامه ریزی کرد. وی ادامه داد: فضای مجازی مسموم علت بخش مهمی از آسیب های خانواده است و در این زمینه زنان به عنوان محور خانواده باید مدیریت فکری و فرهنگی انجام دهند.

خزعلی افزود: برای حفظ کیان خانواده در شرایط امروز باید از نفوذ برنامه ها و توطئه های دشمن در خانواده ایرانی جلوگیری کرد. معاون رییس جمهور با بیان اینکه تبیین تهدیدهای بنیان خانواده با تکیه بر آموزش های به روز ضروری است، افزود: به همین منظور پیام رسانی و تعلیم خانواده از طریق رویدادهای مختلف از جمله هنر، محتوا، مسابقه و فیلم در قالب کارگروه های استانی برنامه ریزی شده است.

لینک خبر: معاون رییس جمهور: دولت به توسعه مهدکودک و تسهیل دورکاری زنان اهتمام ویژه دارد – ایرنا (irna.ir)

Start typing to see posts you are looking for.