معاون پژوهشی وزیر علوم: دو طرح‌ کلان ملی در مرحله اجرا / برگزاری هوشمند آزمون‌های سراسری و طرح جوانی جمعیت

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پیمان صالحی با اشاره به طرح‌های مصوب شده کلان ملی گفت:  حدود ۲۰ سال پیش ۴۷  طرح‌های کلان ملی در شورای عتف مصوب شد و منایع مالی آن فقط در فاز مطالعاتی تامین و متوقف شد، چون منابع مالی آن فقط همان سال تامین شد.
وی تصریح کرد: پس از آن بررسی کردند اگر هر کدام از این طرح‌ها کارفرمایی دارد که حاضر به پرداخت منابع مالی آن است طرح می‌توانند ادامه پیدا کنند، همان هیچ کدام ادامه پیدا نکرد.
وی با اشاره به راه اندازی مجدد طرح‌های کلان ملی ادامه داد: اخیرا در شورای علوم، تحقیقات و فناوری با هدف مصوب کردن طرح‌های کلان ملی در جهت ماموریت‌های شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری طبق چیزی که قانون برای شورا تعیین کرده آیین‌نامه آن را بازبینی کردیم که طرح‌های کلان ملی را مجدداً راه اندازی کنیم.
معاون پژوهشی وزیر علوم با اشاره به تصویب دو طرح کلان ملی گفت: در آخرین جلسه شورای عتف با حضور رئیس جمهور دو طرح کلان ملی مصوب شد.

طرح جوانی جمعیت و برگزاری هوشمند آزمون‌های سراسری

صالحی با اشاره به جنبه‌های گوناگون و گسترده این طرح‌ها گفت: بخشی پژوهشی طرح جوانی جمعیت به عهده ما است همچنین برگزاری هوشمند آزمون‌های سراسری نیز صرفا شامل کنکور نمی‌شود، بلکه سازمان سنجش آموزش کشور سالانه بیش از ۱۴۰ آزمون سراسری برگزار می‌کند. طی تحقیقاتی که اتجام شده سخت‌افزاری در بستر مخابرات که یک بستر امن است آماده شده است که همه این‌ها طبق زمان بندی که دارد انجام می‌شود.
به گفته معاون پژوهشی وزارت علوم دو طرح کلان ملی در حال اجرا هستند طرح جوانی جمعیت در مرحله تحقیقاتی است و سخت افزار طرح هوشمندسازی آزمون‌ها نیز ساخته شده است.

لینک خبر: دو طرح‌ کلان ملی در مرحله اجرا / برگزاری هوشمند آزمون‌های سراسری و طرح جوانی جمعیت (msrt.ir)

Start typing to see posts you are looking for.