وزیر بهداشت: در شاخص‌های امید به زندگی و کاهش مرگ و میر پیشرفت قابل توجهی داشته ایم

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جلسه شورای اداری شهرستان فسا گفت: در شاخص‌های امید به زندگی ، کاهش مرگ و میر کودکان و مادران باردار و همچنین کاهش بیماری‌های واگیر به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته‌ایم.
به گزارش خبرگزاری فارس از فسا،  عین اللهی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که به منظور بهره‌برداری از چندین طرح مهم بهداشتی و درمانی و بعنوان نماینده ی رئیس جمهور به فسا عزیمت کرده بود با شرکت در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور صفرپور فرماندار ویژه شهرستان فسا،  دکتر فیروزی نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین جمالی‌زاده امام جمعه برگزار شد تصریح کرد :در حوزه سلامت و درمان در دولت سیزدهم اقدامات موثر و قابل توجهی صورت گرفته است و  امروز در بسیاری از شاخص‌ها  از جمله امید به زندگی ، کاهش مرگ و میر کودکان و مادران باردار و همچنین کاهش  بیماری‌های واگیر ، پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌ایم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طرحی به نام طرح سلامت خانواده در حال اجرا است که وضعیت سلامت اعضای هر خانواده را مورد بررسی قرار میدهد بر لزوم توجه همگانی بر آن تاکید کرد .
عین اللهی در ادامه یکی از مشکلات حوزه سلامت را عدم توجه به برخورداری از سبک زندگی سالم و پیشگیری و خود مراقبتی دانست و افزود : افزایش مصرف فست فودها و بی تحرکی‌ ، منشاء بسیاری از بیماری‌ها است و لازم است که خانواده‌ها به این موضوع مهم توجه ویژه نمایند. وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پایان از استخدام ۲۵ هزار نفر نیرو بر اساس آزمون در مجموعه این وزارتخانه خبر داد.
در پایان این جلسه از تعدادی از خیرین سلامت و همچنین خانواده‌های شهدای سلامت دکتر شکوهی و محمد هادی رضایی تجلیل به  عمل آمد.

لینک خبر: وزیر بهداشت: در شاخص‌های امید به زندگی و کاهش مرگ و میر پیشرفت قابل توجهی داشته ایم | خبرگزاری فارس (farsnews.ir)

Start typing to see posts you are looking for.